erminesoft logo
Go

TRT İzle for PC

Published by  Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu
 • Category
  Entertainment
 • Developer
  Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu
 • Downloads
  5354229+
 • Android Version
  4.4 and up
 • Content Rating
  Everyone
TRT İzle PC screenshot 1TRT İzle PC screenshot 2TRT İzle PC screenshot 3

Filmler, diziler, belgeseller, programlar, çizgi filmler ve canlı TRT TV ve radyo kanalları başta olmak üzere yüzlerce içerik TRT İzle’de!

Üstelik istediğin kalitede, ücretsiz, reklamsız, istediğin yerde ve istediğin cihazda, kaldığın yerden devam et özelliği ile hiçbir şeyi yarım bırakma!

İster bilgisayardan, ister televizyondan, ister tablet veya telefondan, sevdiğin programları listene ekle, yeni bölümler çıkınca ilk sen izle!

Masumlar Apartmanı, Teşkilat, Bir Zamanlar Kıbrıs, Uyanış: Büyük Selçuklu, Yılmaz Erdoğan ile Öğrence, Rafadan Tayfa, ve Savaşın Efsaneleri gibi TRT’nin en gözde yeni yapımları ile başa sarıp tekrar izlemeye doyamadığımız Diriliş Ertuğrul, Leyla ile Mecnun ve çok daha fazlası seni bekliyor!

Tabii nostalji sevenleri de unutmadık! Yedi Numara, Yeditepe İstanbul ve Ferhunde Hanım ile Kızları gibi tekrar tekrar izlediğin efsane dizilere ve TRT’nin zengin arşiv içeriklerine de anında erişebilirsin.

Rafadan Tayfa, Aslan, Pırıl, Sihirli Matematik ve Canım Kardeşim gibi en sevilen çizgi filmler ve Türkiye’nin en güvenilir çocuk kanalı TRT Çocuk’un birbirinden sevimli ve kaliteli çizgi filmleri de burada!

Ayrıca TRT İzle ile TRT EBA TV’deki uzaktan eğitim derslerini de canlı olarak takip edebilir, kaçırdığın dersleri hemen izleyebilirsin.

Daha ne bekliyorsun? Hemen indir, keyfince TRT İzle’meye başla!


Gizlilik politikası: https://www.trtizle.com/gizlilik-politikasi

How to Install TRT İzle for Windows PC or MAC:

TRT İzle is an Android Entertainment app developed by Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu and published on the Google play store. It has gained around 5354229 installs so far, with an average rating of 4.0 out of 5 in the play store.

TRT İzle requires Android with an OS version of 4.4 and up. In addition, the app has a content rating of Everyone, from which you can decide if it is suitable to install for family, kids, or adult users. TRT İzle is an Android app and cannot be installed on Windows PC or MAC directly.

Android Emulator is a software application that enables you to run Android apps and games on a PC by emulating Android OS. There are many free Android emulators available on the internet. However, emulators consume many system resources to emulate an OS and run apps on it. So it is advised that you check the minimum and required system requirements of an Android emulator before you download and install it on your PC.

Below you will find how to install and run TRT İzle on PC:

 • Firstly, download and install an Android emulator to your PC
 • Download TRT İzle APK to your PC
 • Open TRT İzle APK using the emulator or drag and drop the APK file into the emulator to install the app.
 • If you do not want to download the APK file, you can install TRT İzle PC by connecting your Google account with the emulator and downloading the app from the play store directly.

If you follow the above steps correctly, you should have the TRT İzle ready to run on your Windows PC or MAC. In addition, you can check the minimum system requirements of the emulator on the official website before installing it. This way, you can avoid any system-related technical issues.

Download TRT İzle For PC

TRT İzle APK 2.2.342.2.34